INFORMACE

Fotografování probíhá v exterieru nebo v ateliéru na Sídlišti nad Lužnicí - Tábor.

Zaměřuji se především na fotografování novorozenců do 14ti dní věku, dětí předškolního a školního věku, také těhotenské a portrétní fotografování.


Vhodná doba na fotografování dětí:
novorozenci: ideální ve věku 7-14 (max 21 dní) od narození. Miminka jsou ještě spavá a lépe se s nimi manipuluje. Ideální je, když se ozvete ještě z porodnice, jen tak zajistím volný termín. Toto focení je časově náročnější, počítejte se 3-4 hodinami focení, jelikož se miminko uspává, mezitím kojí, přebaluje apod.

od 4-tého měsíce: pak doporučuji počkat na 4-5. měsíc kdy děti už pasou koníčky, reagují jak na rodiče, zvuky, hračky. usmívají se.

7.-9.měsíc: než začnou chodit, je nejlepší doba na focení. Tento věk mám nejraději, děti sedí, nezdrhají:-)

1. rok: často využívaný na roční focení s dortem, narozeninovou číslicí apod.
Pro všechny děti od 1. roku, jakmile už se rozběhly, doporučuji pokud je to možné vzhledem k počasí, fotit venku. Protože už neposedí, těžko je udržíme na místě, obzvlášt na fotografickém plátně. Rychle se začnou nudit, takže venku se přeci jen více zabaví a mohou se rozběhnout.

Před focením prosím dětem odstraňte případné tetovačky a lak na nehtíkách.
Doporučuji, aby se focení zůčastnily pouze osoby, které se budou fotit.

Těhotenské fotografování:
záleží na velikost bříška, obvykle je vhodné kolem 30.-35.týdne.
Doporučované oblečení: kalhoty,sukně, šaty, delší trička v neutrálních či pastelových barvách. Vyhněte se křiklavých barev, velkých vzorů a nápisů na oblečení. Vhodné jsou delší rozepínací svetříky, košile apod. K dispozici pro Vás mám několikery těhotenské šaty k zapůjčení.


Žádné komentáře:

Okomentovat